odblaskowi ambasadorzy

Na co dzień zniewala śmiechem. Okrzyknięty "Satyrykiem Wszechczasów", na scenie ma doskonały kontakt z publicznością, a jej reakcje są częścią jego programu. Satyryk, artysta kabaretowy, uczestnik wielu akcji charytatywnych - Marcin Daniec – temat odblasków traktuje bardzo poważnie.

Odblaski - element wyśmiewany przez młodzież. Jak zamienić przedmiot żartów w niezbędny gadżet i zachęcić młodzież do noszenia elementów odblaskowych?

Marcin Daniec: Od 20 lat, regularnie bywam w Stanach Zjednoczonych z występami. Tamtejszą młodzież dopiero trudno do czegoś namówić, a jednak, w trosce o swoje bezpieczeństwo większość młodzieży nosi odblaski!

Przypomina Pan swoim córkom o zakładaniu odblasków po zmroku?

MD: Jedna z moich córek jest już dorosłą kobietą, ale zawsze uczulałem ją na kwestię bezpieczeństwa. Od 1-go roku życia uczyłem ją wierszyka: "Spójrz na lewo, spójrz na prawo, jeszcze w lewo... ruszaj żwawo!" Druga z córek ma...9 lat, również zna już ten wierszyk. Rower, hulajnogę,rolki, plecak i elementy garderoby ma naszpikowane odblaskami.

Był Pan kiedyś, jako kierowca, bądź pasażer świadkiem sytuacji zagrożenia życia, wynikającej ze słabej widoczności bądź braku widoczności na drodze?

MD: Mój zawód sprawia, że od 1 stycznia do 1 lipca przejechałem już 30 000 km. Wiele razy miałem takie sytuacje, że cudem, w ostatniej chwili dostrzegłem zupełnie niewidoczne dziecko, albo dużą grupę dzieci, idących poboczem,  często nieprawidłową stroną. Dorosłych również!

Jak walczyć z brakiem widoczności pieszych na drogach?

MD: Trzeba mówić o tym wszędzie: w domach, szkołach, w radiu i telewizji.

Ma Pan pomysł jak nakłonić młodzież do noszenia odblasków, skoro prośby, ani groźby nie pomagają?

MD: Myślę, że ciągłe uświadamianie i atrakcyjne pomysły na odblaski, spełnią swoją rolę. Wiele firm "przemyca" na rowerach, wózkach dziecięcych, plecakach, czy kurtkach, elementy odblaskowe! Wygląda to bardzo czadersko!

Video

Ostatnie w galerii

odblaskowi-swadzim-komorniki (9)
odblaskowi-swadzim-komorniki (7)
odblaskowi-swadzim-komorniki (4)
odblaskowi-swadzim-komorniki (5)
odblaskowi-swadzim-komorniki (6)
odblaskowi-swadzim-komorniki (2)
odblaskowi-swadzim-komorniki (3)
odblaskowi-swadzim-komorniki (1)
Dalsze przeglądanie strony, oznacza akceptację użycia ciasteczek ("cookies").