odblaskowi ambasadorzy

Znany z seriali Brzydula, Przyjaciółki czy Singielka, ale ma na swoim koncie również wiele ról teatralnych i kilka nagród, w tym Telekamerę 2010 w kategorii Aktor.  Pytany o to co lubi najbardziej, odpowiada - spać. Często podróżuje. Uprawia aktywny tryb życia - biega, jeździ na rowerze, oczywiście nigdy nie zapominając o odblaskach. Filip Bobek.

1. Nosisz elementy odblaskowe? Jakie najczęściej?

Tak noszę, najczęściej są to opaski odblaskowe, które zakładam na ręce albo na nogi kiedy biegam lub kiedy jeżdzę rowerem.

2. Dlatego Twoim zdaniem młodzież tak niechętnie nosi odblaski? Jak ich do tego przekonać?

Myślę, że najlepiej zapytać o to samą młodzież i na tej podstawie ustosunkować się do młodego odbiorcy. Uświadamianie młodzieży jak i dorosłych jest bardzo ważne ponieważ nie zdają sobie sprawy, że tak mała rzecz jaką są odblaski potrafią zapobiec wielu wypadkom, a niekiedy wręcz uratować ludzkie życie.

3. Czy kiedykolwiek byłeś świadkiem bezpośredniego zagrożenia życia wynikającego ze słabej widoczności na drodze?

Jestem kierowcą, który bardzo dużo czasu spędza w podróży i widziałem całą masę takich sytuacji. Dobrze zdaje sobie sprawę jak niewygodne i niebezpieczne są słabo albo wcale nieoświetlone pobocza. Wielokrotnie widziałem pieszych idących poboczem drogi bez odblasków i wiem jakie sytuacje temu towarzyszą!

4. Uważasz, że noszenie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego może wpływać na bezpieczeństwo na drodze?

TAK! Piesi najczęściej wychodzą z założenia, że na drodze są najważniejsi. Oczywiście mają rację, ale muszą też pamiętać, że takie czynniki jak: warunki pogodowe, warunki świetlne bardzo utrudniają widoczność na drodze. Mówimy o naszym życiu i życiu naszych bliskich, dlatego uważam, że jeden mały odblask nikomu nie powinien sprawić problemu.

5. Gdybyś mógł wymyślić własny odblaskowy gadżet – co by to było?

Bardzo podoba mi się zamysł łączenia elementów odblaskowych z ubraniem, dlatego wydaje mi się, że mógłbym zacząć kombinować w tę stronę.

Video

Ostatnie w galerii

odblaskowi-swadzim-komorniki (9)
odblaskowi-swadzim-komorniki (7)
odblaskowi-swadzim-komorniki (4)
odblaskowi-swadzim-komorniki (5)
odblaskowi-swadzim-komorniki (6)
odblaskowi-swadzim-komorniki (2)
odblaskowi-swadzim-komorniki (3)
odblaskowi-swadzim-komorniki (1)
Dalsze przeglądanie strony, oznacza akceptację użycia ciasteczek ("cookies").