odblaskowi ambasadorzy

Wykładowca biznesowy i akademicki. Podróżnik. Trener mentalny. Jakub Bączek - Ambasador tegorocznej kampanii Odblaskowi.pl. Jego hasłem przewodnim jest zdanie: "marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia". W wywiadzie podkreśla, że o widoczność na drodze dbał od dziecka. 

1. Nosisz odblaski?

Rzadko już teraz chodzę po chodniku i poruszam się raczej samolotem i autem, ale jak byłem małym chłopcem to moja mama zadbała o tornister z odblaskami i zawsze byłem widoczny z drogi dla wszystkich kierowców. Wierzę, że każdy rodzic o takie rzeczy dba, a jeśli nie to ważne jest, by o tym pamiętać.

2. Uważasz, że elementy odblaskowe mogą wpływać na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów?

Oczywiście! Z pozoru “błaha” naklejka czy opaska samozaciskowa może sprawić, że nie spędzimy reszty swoich dni na wózku inwalidzkim. To jest bardzo ważne by mieć tego świadomość!

3. Młodzież niechętnie nosi odblaski, jak myślisz, dlaczego?

Naprawdę? Dla mnie to jest cool! Oznacza, że jestem dojrzałym i myślącym o sobie i bliskich człowiekiem. Kiedyś można było zaimponować dziewczynie (lub chłopakowi) posiadając adidaski – dzisiaj nosi się odblaski! :)

4. Jak ich przekonać do zakładania elementów odblaskowych?

Zaproście ich na mój wykład:) Ja ich przekonam:)

5. Jako kierowca bądź pasażer, byłeś kiedyś świadkiem sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, wynikającej ze słabej widoczności na drodze?

Często, kiedy wracam wieczorem od klienta z Warszawy do domu, i mam do przejechania 300 km, widzę ludzi przy drodze w ostatniej chwili. Czasem mam ochotę zatrzymać się, wysiąść z auta i krzyknąć: “Człowieku, czy Ty marzysz o tym, żeby być inwalidą przez resztę swoich dni?!”.

6. Czy Twoim zdaniem polskie drogi, pobocza są dostosowane do pieszych czy rowerzystów? Brak chodników, trudna droga do i ze szkoły, nieoświetlona jezdnia, brak pobocza - to realne sytuacje?

Polskie drogi są o niebo lepsze niż za czasów kiedy byłem dzieckiem, ale ich rozrost i modernizacja ma swoje koszty uboczne... Otóż im więcej jest dróg w budowie (a wiemy, że wciąż jest sporo), tym częściej brakuje tam czasowo chodnika i pobocza. Ergo – na pewno nie jest bezpieczne by poruszać się pieszo w pobliżu drogi, kiedy nie jest ona w pełni przystosowana do szybkiej jazdy kierowców.

7. Gdybyś mógł stworzyć swój własny odblaskowy gadżet, co by to było?

Hm... dobre pytanie! Chyba zrobiłbym tak: poszedłbym na spotkanie do najbardziej młodzieżowej marki odzieżowej (taka, która jest najbardziej “cool” dla nastolatków) i poprosił o 2 rzeczy: nową kolekcję kurtek zimowych i polarów z designerskimi elementami odblaskowymi i wielka konferencja (najlepiej na Stadionie Narodowym) pod patronatem marki odzieżowej, na którą zapraszamy wszystkie szkoły bezpłatnie z całego kraju (np. 40 000 dzieciaków) i koncert + wykład motywacyjny + pokaz mody młodzieżowej. Kurczę, to naprawdę jest do zrobienia!

Video

Ostatnie w galerii

odblaskowi-swadzim-komorniki (9)
odblaskowi-swadzim-komorniki (7)
odblaskowi-swadzim-komorniki (4)
odblaskowi-swadzim-komorniki (5)
odblaskowi-swadzim-komorniki (6)
odblaskowi-swadzim-komorniki (2)
odblaskowi-swadzim-komorniki (3)
odblaskowi-swadzim-komorniki (1)
Dalsze przeglądanie strony, oznacza akceptację użycia ciasteczek ("cookies").