Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

.

Zrozumiałem

odblaskowi ambasadorzy

W dniach 22-24 września przy Stadionie Narodowym w Warszawie odbywały się 16. Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów, organizowane przez jednego z naszych sponsorów, firmę Inter Cars. W ramach wydarzenia rozdawaliśmy uczestnikom Targów darmowe opaski odblaskowe.

Firma Inter Cars od lat wspiera kampanię Odblaskowi.pl będąc jednym z jej sponsorów strategicznych. Wydarzenie takie jak Targi związane z branżą motoryzacyjną, było doskonałą okazją do promowania odblasków i edukowania jak ważna dla niechronionych uczestników ruchu drogowego jest widoczność na drodze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Badania drogowe dowiodły, że niewielki element odblaskowy przyczepiony do ubrania może uratować życie. Jeśli samochód poza terenem zabudowanym jedzie z prędkością 90-100km/h, kierowca widzi pieszego idącego bez odblasków z odległości 30 metrów, a więc ma tylko 1 sekundę na reakcję. To zbyt mało na wykonanie manewrów hamowania i ominięcia pieszego. Po założeniu odblasku, odległość z której widoczny jest pieszy zwiększa się do 150 metrów. Kierowca ma więc 5 sekund na wykonanie odpowiedniego manewru. Przy włączeniu długich świateł, kierujący pojazdem zauważy pieszego wyposażonego w odblaski nawet z odległości 1000 metrów na prostym odcinku drogi. Dlatego tak ważne jest, aby pieszy sam zadbał o swoją widoczność.

Dzięki firmie Inter Cars co roku wyposażamy w odblaski tysiące niechronionych uczestników ruchu drogowego z całej Polski.

Video

Ostatnie w galerii

Warszawa (1)
Warszawa (2)
Warszawa (3)
Warszawa (4)
Warszawa (5)
Warszawa (6)
Warszawa (7)
Warszawa (8)
Warszawa (9)
Warszawa (10)
Warszawa (11)
Warszawa (12)
Warszawa (13)
Warszawa (14)
Warszawa (15)