odblaskowi ambasadorzy

W dniach 22-24 września przy Stadionie Narodowym w Warszawie odbywały się 16. Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów, organizowane przez jednego z naszych sponsorów, firmę Inter Cars. W ramach wydarzenia rozdawaliśmy uczestnikom Targów darmowe opaski odblaskowe.

Firma Inter Cars od lat wspiera kampanię Odblaskowi.pl będąc jednym z jej sponsorów strategicznych. Wydarzenie takie jak Targi związane z branżą motoryzacyjną, było doskonałą okazją do promowania odblasków i edukowania jak ważna dla niechronionych uczestników ruchu drogowego jest widoczność na drodze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Badania drogowe dowiodły, że niewielki element odblaskowy przyczepiony do ubrania może uratować życie. Jeśli samochód poza terenem zabudowanym jedzie z prędkością 90-100km/h, kierowca widzi pieszego idącego bez odblasków z odległości 30 metrów, a więc ma tylko 1 sekundę na reakcję. To zbyt mało na wykonanie manewrów hamowania i ominięcia pieszego. Po założeniu odblasku, odległość z której widoczny jest pieszy zwiększa się do 150 metrów. Kierowca ma więc 5 sekund na wykonanie odpowiedniego manewru. Przy włączeniu długich świateł, kierujący pojazdem zauważy pieszego wyposażonego w odblaski nawet z odległości 1000 metrów na prostym odcinku drogi. Dlatego tak ważne jest, aby pieszy sam zadbał o swoją widoczność.

Dzięki firmie Inter Cars co roku wyposażamy w odblaski tysiące niechronionych uczestników ruchu drogowego z całej Polski.

Video

Ostatnie w galerii

warszawa_inter_cars (22)
warszawa_inter_cars (21)
warszawa_inter_cars (1)
warszawa_inter_cars (2)
warszawa_inter_cars (3)
warszawa_inter_cars (4)
warszawa_inter_cars (5)
warszawa_inter_cars (6)
warszawa_inter_cars (7)
warszawa_inter_cars (8)
warszawa_inter_cars (9)
warszawa_inter_cars (10)
warszawa_inter_cars (11)
warszawa_inter_cars (12)
warszawa_inter_cars (13)
Dalsze przeglądanie strony, oznacza akceptację użycia ciasteczek ("cookies").