odblaskowi ambasadorzy

29 września na pl. Orląt Lwowskich 1 we Wrocławiu pod siedzibą firmy Carefleet rozdawaliśmy darmowe opaski odblaskowe. Dziękujemy mieszkańcom Wrocławia za liczne przybycie i świetną zabawę.

Firma Carefleet od lat wspiera kampanię Odblaskowi.pl będąc jej partnerem strategicznym. To dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie dotrzeć z darmowymi odblaskami niemal do każdego województwa.

Piątkowy event odbył się w szklanym kontenerze. Znajdowały się tam gry edukacyjne oraz puzzle XXL. Dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli, które licznie dołączały do wydarzenia, mogły nie tylko odebrać darmowe odblaski, ale przede wszystkim poprzez zabawę zgłębić zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na dachu kontenera znajdował się DJ, umilający zabawę. Sporą atrakcją była nasza maskotka Odblaskowa Sowa – to dzięki niej dzieci dowiadują się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Przypomnijmy, że badania drogowe dowiodły, że niewielki element odblaskowy przyczepiony do ubrania może uratować życie. Jeśli samochód poza terenem zabudowanym jedzie z prędkością 90-100km/h, kierowca widzi pieszego idącego bez odblasków z odległości 30 metrów, a więc ma tylko 1 sekundę na reakcję. To zbyt mało na wykonanie manewrów hamowania i ominięcia pieszego. Po założeniu odblasku, odległość z której widoczny jest pieszy zwiększa się do 150 metrów. Kierowca ma więc 5 sekund na wykonanie odpowiedniego manewru. Przy włączeniu długich świateł, kierujący pojazdem zauważy pieszego wyposażonego w odblaski nawet z odległości 1000 metrów na prostym odcinku drogi. Dlatego tak ważne jest, aby pieszy sam zadbał o swoją widoczność.

Dzięki firmie Carefleet w ciągu jednego dnia rozdaliśmy kilkaset odblasków!

Video

Ostatnie w galerii

odblaskowi-swadzim-komorniki (9)
odblaskowi-swadzim-komorniki (7)
odblaskowi-swadzim-komorniki (4)
odblaskowi-swadzim-komorniki (5)
odblaskowi-swadzim-komorniki (6)
odblaskowi-swadzim-komorniki (2)
odblaskowi-swadzim-komorniki (3)
odblaskowi-swadzim-komorniki (1)
Dalsze przeglądanie strony, oznacza akceptację użycia ciasteczek ("cookies").