Każdy wakacyjny wyjazd powinien być odpowiednio zabezpieczony. Tylko wtedy, kiedy wykupisz dobre ubezpieczenie na wakacje za granicą lub w Polsce, będziesz w stanie odpocząć bez zmartwień. Czas na urlopie można spędzać aktywnie i bezpiecznie jednocześnie. Wystarczy mieć polisę ubezpieczeniową, która ochroni Cię na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Wakacje pełne tylko pozytywnych wspomnień!

Planujesz wyjazd na wymarzone wakacje do ciepłych krajów? To świetny pomysł na odpoczynek, szczególnie jeśli cenisz sobie spokój, perfekcyjny relaks i moc pozytywnych wrażeń!

Aby odpoczynek były w 100% udany, warto zainwestować w ubezpieczenie na wakacje za granicą. Oprócz polisy pomyśl też o tym, aby wcześniej wykupić wejściówki do ciekawych atrakcji turystycznych i wybrać resort, w którym poczujesz się bezpiecznie i komfortowo. To przepis na wyjątkowo udany wyjazd na wakacje – niezależnie od wybranego regionu świata!

Co powinno zawierać Twoje ubezpieczenie na wakacje za granicą?

Polisa na wakacje za granicą powinna być dopasowana do typu odpoczynku, jaki preferujesz oraz miejsca docelowego. Firmy proponujące ubezpieczenia turystyczne są w stanie zagwarantować ochronę w zakresie:

  • wypłaty odszkodowania za zgubiony lub skradziony bagaż,
  • rekompensaty za odwołane wycieczki, np. z winy przewoźnika lub organizatora,
  • pomocy medycznej w nagłych wypadkach,
  • odszkodowanie w razie następstw nieszczęśliwego wypadku, również podczas uprawiania wybranych sportów,
  • wsparcia w razie problemów z powrotem do domu po wakacjach, np. z powodu odwołanego lotu.

Dobrze dopasowana polisa ubezpieczenia na wakacje za granicą to podstawa, aby w pełni korzystać z zalet urlopu. Nikt w końcu nie chce przejmować się podczas corocznego wyjazdu zgubioną walizką czy opóźnionym samolotem. Pamiętaj, aby zawsze wybierać taką ofertę ubezpieczenia, dzięki której spędzisz wakacje za granicą aktywnie i bezpiecznie.

Cena ubezpieczenia na wyjazd za granicę jest niższa, niż sądzisz!

Koszt wykupienia ubezpieczenia turystycznego to wydatek nie większy niż kilkanaście procent całkowitych kosztów organizacji wyjazdu. Popularne oferty polis ochronnych dla osób wyjeżdżających na wakacje poza granicę Polski opiewają na dzienne kwoty rzędu 10-30 złotych.

Pamiętaj, aby nigdy nie kierować się wyłącznie ceną, szczególnie jeśli chcesz mieć pełen zakres ochrony w ramach ubezpieczenia na wakacje za granicą. Przed podpisaniem umowy zweryfikuj też wyłączenia odpowiedzialności, które mówią o tym, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe nie będzie zobligowane do wypłaty odszkodowania.

Artykuł przypisany do: