Kołdry zimowe w tym sezonie cieszą się ogromnym powodzeniem. Co ciekawe, ich zakup zwiększył się tuż przed upływem lata nawet kilkukrotnie w porównaniu do poprzednich sezonów. Na wzrost zainteresowania wpływa nie tylko korzystna cena i wysoka jakość kołder, ale także gwałtowny spadek temperatur powietrza w nocy. Jaką kołdrę wybrać, by zaspakajała potrzebę uczucia ciepła w trakcie snu?

Kołdra zimowa — dlaczego jest tak pożądanym produktem?

„Tylko w pierwszym tygodniu września br sprzedaliśmy trzy razy więcej kołder zimowych niż w całym wrześniu 2021” – Małgorzata Zmuda ze sklepu internetowego Pościel To. Te dane wydają się zaskakiwać, jednak ze względu na rosnące ceny ogrzewania pomieszczeń, wcale nie są aż tak szokujące. Na lęk Polaków przed zimnem składają się: trudność w pozyskaniu opału, rosnące ceny węgla, drogi prąd i gaz. Jak się okazuje, społeczeństwo w odpowiedzi na te niedogodności, postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i zapewnić za pomocą kołder zimowych komfort termiczny sobie i pozostałym domownikom. Niektórzy martwią się, że kołdry zimowe zostaną wykupione, dlatego warto już dzisiaj odwiedzić sklep z kołdrami Ludwika i zabezpieczyć się przed zimą.

Kołdry zimowe — rodzaje i krótka charakterystyka

Kołdra zimowa to niezbędny element sypialni, który pozwala na spokojny i wygodny sen. Idealny moment na wybranie takiego przykrycia przypada już na jesień, zwłaszcza gdy okazuje się ona dosyć chłodna. By czerpać przyjemność ze snu, kołdry zimowe powinny być wysokiej jakości, przewiewne i kumulować ciepło, nie dając jednocześnie uczucia przytłoczenia. W tym wypadku doskonale sprawdzają się kołdry Ludwika, które swoją precyzją i przemyślanym składem, zyskały grono wiernych użytkowników.

W zależności od upodobań można wybrać kołdry zimowe, które mają następujące wypełnienie:

  • pierzem — dzięki któremu kołdry zimowe są elastyczne, sprężyste i dają efekt lekkiego obciążenia. Dobrze kumulują ciepło i izolują od zimna.
  • puchem gęsim — dającym uczucie lekkości i puszystości, a także wysokiego poziomu ciepła. To wypełnienie jest niezwykle przewiewne, dzięki czemu kołdra zimowa nie gromadzi wilgoci ani potu.
  • kaszmirem — pozwalającym na odrobinę luksusu i ciepła w swojej sypialni, a także na uczucie lekkości i miękkości.
  • wełną — hipoalergicznym, sprężystym i ciepłym wsadem, pozyskiwanym przede wszystkim z wielbłądów i owiec.
  • włóknem poliestrowym — będącym alternatywą dla wsadów zwierzęcego pochodzenie. To wypełnienie dedykowane jest przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie skórne i oddechowe. Ma właściwości antystatyczne, a oprócz tego jest sprężyste, oddychające i wyjątkowo ciepłe.

Każde z powyższych rodzajów kołder zimowych znajdują swoich amatorów i wiernych użytkowników. Nic dziwnego — sroga zima już za pasem! Sprawdź najpopularniejsze rozmiary kołder w sklepie internetowym Pościel To.

Kiedy jest odpowiedni moment na zmianę kołdry z letniej na zimową?

Temperatury powietrza gwałtownie spadają, a synoptycy zapowiadają wyjątkowo długą i mroźną zimę. Specjaliści twierdzą, że najlepszym momentem na kołdrę zimową jest ten, w którym temperatura panująca w sypialni obniża się do 20 stopni Celsjusza. Kołdry Ludwika pozwalają przetrwać tak chłodne temperatury i zadbać o komfort termiczny. Nie należy zapominać, że wychłodzenie ciała w trakcie snu sprzyja przeziębieniom i infekcjom górnych drów oddechowych, a także obniżeniu jakości snu. Nic więc dziwnego, że chęć posiadania kołdry zimowej wśród Polaków urosła ponad oczekiwania znawców rynku pościelowego.

 

Artykuł przypisany do: